RECEPTY: Plněné ovesné knedlíky

RECEPTY: Plněné ovesné knedlíky

Dnes Vám přinášíme recept na plněné ovesně knedlíky. Že je sezona domácího ovoce ta tam? To vůbec nevadí, podívejte se společně s námi na tento recept a pevně věříme, že si na domácí ovoce ani nevzpomenete, protože tohle je opravdová lahůdka. Celý postup včetně použitých ingrediencí nejdete uvnitř tohoto článku.

RECEPTY: Pečený borůvkový cheesecake

RECEPTY: Pečený borůvkový cheesecake

Dnes Vám přinášíme recept na pečený borůvkový koláč. Tento recept je velmi rychlý, jednoduchý a zaručeně si na něm skvělě pochutnáte. Celý postup včetně použitých ingrediencí Vám ukážeme uvnitř tohoto článku.
Tuky a vitaminy v nich rozpustné

Tuky a vitaminy v nich rozpustné

Podobně jako bílkoviny, kterým byl věnován minulý článek, patří i tuky k základním makroživinám, které jsou nutné pro správný chod našeho organizmu. V poslední době se často střetávají různé směry, které obviňují buďto sacharidy nebo tuky jako původce nejrůznějších onemocnění, jako například obezita nebo kardiovaskulární choroby. Sacharidy byly strašákem zejména v obavách ohledně zvýšeného procenta tělesného tuku, zatímco tuky a zejména ty nasycené byly na pranýři z hlediska zvýšené hladiny cholesterolu a s tím spojenými onemocněními jako ateroskleróza nebo náhlá srdeční příhoda (infarkt myokardu). Naštěstí s postupem času došlo k vyvrácení spousty z těchto mýtů a polopravd, které byly a jsou často vytrženy z kontextu. Organizmus jako takový přitom ve stravě potřebuje zastoupení všech tří hlavních makroživin a je spíše otázkou vhodné skladby jídelníčku jak předejít negativním účinkům plynoucím z nevhodné stravy. Tento článek bude tedy zaměřen primárně na obecné informace týkající se tuků, jejich rozdělení a doporučení pro jejich konzumaci. Vzhledem k tomu, že některé vitaminy (A, D, E, K) jsou rozpustné pouze v tucích, bude věnována pozornost i jim. Podílejí se s nimi totiž na správné funkci hormonálního systému, na vývoji organizmu, některé působí jako antioxidanty. Tukytedy není vhodné démonizovat, ale přemýšlet v souvislostech, jelikož jedině pak funguje organizmus jako celek.
RECEPTY: Rychlé a lahodné Donuty

RECEPTY: Rychlé a lahodné Donuty

Dnes Vám přinášíme rychlý recept na lahodné Donuty. Celý postup včetně použitých ingrediencí Vám ukážeme uvnitř tohoto článku, jedno Vám však můžeme slíbit už nyní, určitě si pochutnáte! :)
Vše co potřebujeme vědět ohledně bílkovin

Vše co potřebujeme vědět ohledně bílkovin

Sportovní výživa je jedním z hlavních pilířů pro úspěch. Sportovec, který neřeší příjem a výdej velmi pravděpodobně nedosáhne takových výsledků, jako ten, který má dokonale vyřešený příjem energie ve vztahu s výdejem. Výživa jako taková obsahuje tři hlavní složky, bílkoviny, sacharidy a tuky. Každá z těchto složek má rozdílnou úlohu v lidském těle, nároky na její příjem jsou odlišné také, stejně jako vhodné načasování příjmu. Pro posun kupředu je nutné znát základní informace týkající se každé z těchto tří složek výživy. V následujícím článku si detailněji rozebereme bílkoviny a objasníme si základní informace týkající se jejich příjmu, načasování, některé důležité pojmy, které s nimi souvisí.
BAREBELLS: LÁSKA NA PRVNÍ POHLED?

BAREBELLS: LÁSKA NA PRVNÍ POHLED?

Před nedávnem se na stránky eshopů dostaly zázračné tyčinky Barebells, které si každý okamžitě zamiloval. Jakýkoliv člověk, který se o nich zmínil, je vychvaloval pomalu do nebe a člověk na ně neslyšel špatné slovo. Chcete něco prozradit? Jsou fakt skvělé a já je miluju! Před týdnem mi dorazily domů - držela jsem se, abych je nesnědla na posezení. Říkala jsem si "Chceš napsat recenzi, nafotit je - tak je radši někam schovej!" A tak skončily v mé krabičce na proteinové tyčinky, kterou jste už možná zahlédli u mne na instagramu. Věřte, že když je nemáte na očích, hned se lépe odolává - to mi připomíná, že mne teď šíleně štve, že doma uždibuju z jídla, které na ten den rozhodně nemám naplánované - štve mne to. Nějak mne honí něco jako mlsná, ale nechápu, proč se tu o tom vlastně zmiňuji. Vždyť píšu recenzi! Pokračujeme..
RECEPTY: Zdravé míša řezy

RECEPTY: Zdravé míša řezy

Venku není zrovna počasí, z kterého bychom měli být nadšení, pokud tedy nemilujete ukrutnou zimu. A tak si den musíme nějak zpříjemnit. Proto vám dnes přináším další recept na sladkou dobrotu. Každý snad aspoň jednou v životě ochutnal Míša řezy, ale zkoušeli jste už jejich zdravější variantu? Já do nedávna ani netušila, že nějaká zdravější varianta je. Jakmile se mi ale dostal recept do ruky, okamžitě jsem nakoupila suroviny a pustila se do kuchtění. A řeknu vám, je to tak skvělý recept, že se o něj s vámi musím podělit.
MATCHA TEA A JEJÍ TAJEMSTVÍ

MATCHA TEA A JEJÍ TAJEMSTVÍ

Už jste slyšeli o Matcha Tea? Něco mi říká, že zřejmě ano. Tento čaj se stál přímo přes noc hitem, který chtěl snad každý mít. Ze začátku nebyl moc k dispozici, ale dnes ho vidíme na každém rohu. Pamatuju si, že jsem kdysi v Praze v Palladiu viděla stánek s tímto čajem. Bylo to jediné místo, kde jsem na něj narážela. A dnes ho můžete zakoupit i na našem eshopu.
RECEPTY: Ovesná placka

RECEPTY: Ovesná placka

Kdo si ještě pamatuje příspěvěk na facebooku - jednalo se fotku ovesné placky. Hodně lidí se mi ozvalo, že by chtěli recept.A proto vám teď recept přináším. Doufám, že si pochutnáte stejně jako si pochutnávám já. Není na tom nic těžkého. Abych se přiznala, nemám ráda moc složité recepty :)
RECEPTY: Banánové mufiny

RECEPTY: Banánové mufiny

Taky tak rádi mlsáte jako my? Ale samozřejmě zdravě! Dnes jsem si pro vás připravila banánové mufiny, které jsou moje oblibené. Mžete si je s sebou můžete vzít jako svačinku do práce nebo do školy. A také jeto příjemný zákusek ke kávě či k čaji, který můžete nabídnout návštěvě. Tak se na to vrhneme :)
RECEPTY: Tvarohový fitness koláč

RECEPTY: Tvarohový fitness koláč

Blíží se nám víkend. Že bychom si upekli něco dobrého? Mě to přijde jako skvělý nápad, a jak jinak než zdravou dobrotu. Připravila jsem si pro vás recept na Tvarohový fitness koláč. Pekla jsem ho už několikrát a tak moc mi zachutnal, že jsem se rozhodla se o něj s vámi podělit. Když ho u nás doma ochutnávali, řekli mi, že jim nepřijde moc sladký. Mě naopak přišel chutný a sladký tak akorát. Ale jdeme na to!
BODYLAB HIGH PROTEIN PANCAKE MIX; RYCHLÉ A LAHODNÉ

BODYLAB HIGH PROTEIN PANCAKE MIX; RYCHLÉ A LAHODNÉ

Znáte něco lepšího než palačinky? Takhle o víkendu si přispat, udělat si slaďounké palačinky, namazat si je tvarohem a pokapat nějakým skvělým sirupem. Už se vám sbíhají chutě? Mě rozhodně ano. Jenže přes týden na takové dobroty není tolik času a my bychom si je chtěli tolik dát, ale spěcháme do školy či do práce a kuchtění palačinek opravdu nepřipadá v úvahu, protože to zabírá hodně času. Tomu už je ale konec. Díky dánské firmě Bodylab si můžete na palačinkách pochutnat i během týden. 
MLSNI SI S LIFEBAR TYČINKAMA

MLSNI SI S LIFEBAR TYČINKAMA

Poslední dobou se přímo roztrhl pytel s různými tyčinkami. Ať se jedná o proteinové, müsli či raw. Staly se skvělým společníkem na cesty, jako svačinka do školy či do kabelky. U nás na eshopu jich můžete najít nespočet. Ráda bych vám přiblížila raw tyčinky Lifebar, které u nás najdete. Tyčinky jsou bezlepkové, neobsahují laktózu a jsou čistě veganské. Neobsahují žádný druh umělých sladidel; ke slazení se zde využívá přírodní cukr z ovoce, různé sirupy atd. A příchutě? Hromada - borůvková, třešňová, čokoládová, kokos, fíková a mnoho dalších. Vybrala jsem si čtyři příchutě, které mi přišly sympatické a ty jsem pro vás otestovala.
Crossfit - fenomén, který neutichá

Crossfit - fenomén, který neutichá

Vsadím se, že jste o crossfitu už slyšeli od přátel či na instagramu/facebooku. Poslední roky se nemluví o ničem jiném a obliba v crossfitu narůstá i u lidí, u kterých bychom to nečekali.Důvod je jasný, kdo tento typ cvičeníjednou zkusí, většinou se mu zaryje pod kůži a už těžko najde cestu zpět. I když většina z nás během prvního tréninku nadávala sama sobě i kamarádům, kteří nás do toho naverbovali. U angličáků jsme si brblali pod nosem, že už NIKDY znovu nepřijdeme, protože přece nejsme sebevrazi. Nakonec ale přijde potréninková euforie a už se začínáme domlouvat na dalším tréninku, který už je o něco lepší (nebo taky ne). Začneme CHTÍT zlepšovat se, učit se nové cviky, zesílit a staneme se tak trochu závislými (ale to nepochopíte, dokud sami nezkusíte).
DONT QUIT CHALLENGE 4

DONT QUIT CHALLENGE 4

Jak se amatérská crossfiťačka dostane na proficrossfit závody? Věřte, že je to docela jednoduché.Stačí mít na obzoru parťáka, který si je chce poprvé zkusit :D Protože jsem si závody nakonec moc užila, rozhodla jsem se napsat článek, který vystihuje „přípravu“ a následnou atmosféru, workouty - - jednoduše vše, co k crossfitovým závodům jako DONT QUIT CHALLENGE patří. Tyto závody se konaly již počtvrté v Ostravském Fit parku. Nelze si nevšimnout, že levelzávodníků se rok od roku zvyšuje. Sama jsem se účastnila všech 4 závodů a na vlastní kůži pocítila progredující náročnost workoutů, která se blíží kategorii elite (pokročilí závodníci) než open (začátečníci). Během článku poznáte, že jsem hodně ukecaný typ člověka, takže si udělejte pohodlí, kafe a nějakou proteinovou mňamku na zub. Doufám, že Vás má reportáž bude bavit.