SNÍDANĚ RYCHLE, JEDNODUŠE A CHUTNĚ

Milujete snídaně a zdravé jídlo? Chcete zkusit něco nového nebo jen ráno nestíháte připravovat ovesnou kaši? Pak budou Iswari snídaňové směsi to pravé snídaňové!

Tyto směsi se právem chlubí nálepkou RAW, díky tomu, že žádná z ingrediencí neprošla vyšší teplotou než 42 stupňů. Nejsou tedy ochuzeny o žádné vitamíny ani minerály. Aby Vám chutnaly, jsou doslazovány nerafinovaným kokosovým cukrem s nízkým GI (glykemický index), který nedráždí slinivku jako bílý cukr a je zcela přírodní.

IMG_1391_400x300

Směsi jsou ve 4 druzích, ale všechny tvoří stejný základ, a to pohanková krupice. Jde o složený sacharid (polysacharid), který zasytí Vaše bříško na dlouhou dobu a zabrání výkyvům v podobě chutí na něco sladkého.

Navíc jsou obohacovány o Superfoods nabité zdraví prospěšnými látkami, jak jinak než z přírody.

Další složky závisí na zvolené příchuti, dnes je na trhu celkem 6 příchutí:

• Nepražené kakao- lucuma bio
• Mladý ječmen-banán bio
• Konopný protein-lucuma bio
• Mango-baobab bio
• Acai-jahoda-banán bio
• Maca-moruše-jahoda bio

Můžete si tak každý den vybrat tu svou a nehrozí, že se Vám časem omrzí.

Jak můžete vidět, všechny směsi jsou v BIO kvalitě, navíc jsou i veganské a bezlepkové.

IMG_1413

PŘÍPRAVA: Je tak jednoduché, že ji zvládne i malé dítě. Do misky nasypte 5 lžic snídaňové směsi, zalejte teplým nápojem (voda/sojové, mandlové,kokosové mléko/kravské mléko) a promíchejte. Do kaše přidejte na co máte chuť, ovoce, oříšky nebo semínka.
Směs jde připravit i za studena, chuťový zážitek nepříjde k újmě. Stejně tak můžete prášek zamíchat do bílého jogurtu nebo do ovesné kaše, kde zlepší chuťový požitek, ale hlavně zvedne přínos nutričně bohatých látek.

RECENZE:
K recenzi jsem si vybrala 2 snídaňové směsi: Nepražené kakao-lucuma bio a Mladý ječmen-banán bio.

PŘÍPRAVA: Kaše je připravena opravdu za minutku. Směs je sypká, nehrudkuje a není třeba ani teplé vody, v horkých dnech se hodí jíst ji za studena. Směs jsem zkoušela i nasypat do jogurtu nebo zakysané smetany, chuť dostane úplně nový rozměr. V prášku jsou i kousky mandlí a kakaových bobů, které někomu můžou vadit, ale mě naopak potěšily. Dietáře musím trochu zklamat. Pokud jste zvyklí na objemné ovesné kaše, tak tady ostrouháte. Směs vůbec nenabyde, na pohled jí je malinko, ale za to parádně zasytí.

14636

VZHLED:
Obaly směsí jsou jednoduché, barevné a plné zajímavých informací. Na přední straně jsou vytažené hlavní přínosy tohoto produktu. Zadní strana je pak věnována detailnímu složení směsi, včetně nutričních hodnot. Líbí se mi rozpis všech složek i s pozitivními vlivy na organismus a obsahem vitamínů. Nesmí chybět ani detailní příprava.

Obal se liší podle velikosti balení. Menší balení (360g) jsou v praktickém sáčku, který je snadno uzavíratelný na zip. Větší balení (800g) jsou pak v plastových dozách pro lepší manipulaci. Opravdoví milovníci můžou koupit i maxi balení (3200 g).

14631

CHUŤ: Jako první jsem zkusila mladý ječmen s banánem. První co jsem cítila, byla silná chuť zeleného ječmene. Protože jsem ho nikdy neměla, musela jsem si zvyknout. Prvních pár soust byly nic moc, ale ke konci jsem málem vylízala talíř :D Banán ve směsi moc cítit nebyl, ale možná jen nemám dost vymazlené chuťové buňky. Směs byla oslazena tak akorát, možná trochu víc, ale zase záleží na vkusu. Každopádně určitě nedoporučuju přislazovat, o čemž se zmiňují na obalu. Kokosový cukr bych ani nepoznala, ale chutnal mi, trochu jako karamel.

IMG_1419

Obrázek: Proteinová mrzlina ze směsi Mladý ječmen a banán (2 lžíce) + jogurt (200g) + protein (lžíce)– dokonalost sama!

Druhou směsí byla kakao-lucuma, na kterou jsem se těšila mnohem víc, ale nakonec mi chutnala méně. Byla o dost méně sladší, naopak jsem cítila trochu nahořklou pachuť. Možná z kakaa nebo lucumy, kterou jsem nikdy neměla možnost zkusit. K této variantě by se určitě hodilo více ovoce a oříšků, dochucení lžicí zakysané smetany nebo jogurtu.

IMG_1391_400x300

Obrázek: Kakaová směs zalitá sojovým vanilkovým mlékem, s banánem, jogurtem, Dobré z ovsa a vysokoprocentní čokoládou.

Obě směsi mi chutnaly, jen jsem si musela trochu zvyknout. Nechutnají jako ovesné kaše, obě mají specifickou chuť, ale jsou dobré. Využila jsem je i na týdenní dovolené ve stanu, kde nebylo moc možností na jídlo, takže se mi tenhle jednoduchý způsob přípravy zamlouval. Sáčky byly praktické, nic se mi nevysypalo a zároveň zabraly málo místa v batohu.  Na zalití jsem používala vanilkové sojové mléko nebo vodu, je asi jasné s čím byly lepší :D nejvíc mi chutnaly spolu se zakysanou smetanou, oříšky a ovocem :)

Autor: Hanka