RECEPTY: Zdravé míša řezy

Venku není zrovna počasí, z kterého bychom měli být nadšení, pokud tedy nemilujete ukrutnou zimu. A tak si den musíme nějak zpříjemnit. Proto vám dnes přináším další recept na sladkou dobrotu. Každý snad aspoň jednou v životě ochutnal Míša řezy, ale zkoušeli jste už jejich zdravější variantu? Já do nedávna ani netušila, že nějaká zdravější varianta je. Jakmile se mi ale dostal recept do ruky, okamžitě jsem nakoupila suroviny a pustila se do kuchtění. A řeknu vám, je to tak skvělý recept, že se o něj s vámi musím podělit.

fc8ea1f54c_101081484_o2

Co budeme potřebovat?

 

POSTUP:

V misce smícháme kakao s proteinem a následně opatrně přidáme vyšlehané bílky a jogurt. Mícháme, dokud nám nevznikne těsto. Poté si vyložíme plech pečícím papírem a vzniklé těsto rovnoměrně rozprotřeme na plech. Možná se vám bude zdát, že je těsta málo, ale nebojte. Pečeme v troubě cca 20 minut na 180°C.

Teď si připravíme tvarohovou náplň. Jak? 300 g tvarohu smícháme s flavdrps či jiným sladidlem a přidáme ořechové máslo..

Upečený korpus necháme chvilku vychladnout a v půlce jej rozřízneme na dvě stejně velké části. Jednu půlku potřeme tvarohovou náplní, pokud chcete dozdobíme ovocem, ořechy a poté přiklopíme druhou půlkou korpusu. Poté už jen chladíme v lednici. Před servírováním si vzniklé Míša řezy nakrajíme na malé obdelníčky či čtverce, jak se vám bude chtít :)

Přejeme dobrou chuť!

recepty-zdrave-misa-rezy