ATP Beta Alanin, 555 g

Kód: 6876
Novinka
Značka: ATP Nutrition
330 Kč –18 %
atp beta alanin 555 g
330 Kč –18 % 269 Kč 48 Kč / 100 g
Skladem
Můžeme doručit do:
25.7.2024
Položka byla vyprodána…

Beta-alanin je aminokyselina, která se ve svalových buňkách nachází v podobě karnosinu. Přirozeně zabraňuje překyselení buněk, které je způsobeno tvorbou laktátu při fyzické aktivitě. Pravidelným užíváním beta-alaninu dochází ke zvýšení koncentrace karnosinu ve svalové tkáni. Díky přidaným protispékavým látkám je výrobek odolný vůči tvrdnutí způsobenému vychytáváním vzdušné vlhkosti.

Detailní informace

Detailní popis produktu

ATP Beta Alanin

Beta-alanin je aminokyselina, která se ve svalových buňkách nachází v podobě karnosinu. Přirozeně zabraňuje překyselení buněk, které je způsobeno tvorbou laktátu při fyzické aktivitě. Pravidelným užíváním beta-alaninu dochází ke zvýšení koncentrace karnosinu ve svalové tkáni. Díky přidaným protispékavým látkám je výrobek odolný vůči tvrdnutí způsobenému vychytáváním vzdušné vlhkosti.

Zvýšení hladiny karnosinu ve svalech až o 80 %

Beta-alanin je tělu vlastní látka, která se ve svalové buňce slučuje s l-histidinem a tvoří dipeptid známý jako karnosin. Ten funguje jako chemický pufr, brání rychlému překyselení svalové buňky, které vede k nemožnosti další svalové práce známé jako „zatuhnutí svalů”.

Studie ukazují, že limitujícím faktorem tvorby karnosinu ve svalech je právě dostupnost beta-alaninu. Při správně nastavené suplementaci dochází ke zvýšení hladiny karnosinu ve svalech v průměru o 15 až 55 %, dle některých studií lze zvýšit hladinu karnosinu až o 80 % po 10 týdnech užívání 4-6 g beta-alaninu denně.

Podpora výkonů o délce trvání 1-4 minuty

Suplementace beta-alaninu je vhodná pro podporu anaerobních výkonů, které trvají v rozmezí 1-4 minuty nepřetržitého výkonu. Zatímco výkony delší než 4 minuty jsou již z velké části aerobního charakteru, maximální fyzická aktivita do 1 minuty (sprinty, silové výkony) není limitovaná překyselením svalových buněk.

Užívání beta-alaninu je proto vhodné pro hráče kolektivních sportů, bojové sportovce, běžce, plavce, cyklisty nebo veslaře, kteří závodí na distanci spadající do časového rozmezí 1-4 minut.

Užívejte 4-6 g denně nepřetržitě alespoň 4 týdny

Beta-alanin se užívá v celkovém denním množství 4-6 g, které je vhodné rozdělit do 2-4 dávek během dne. Klíčové je nepřetržité užívání po dobu alespoň 4 týdnů, pro vyšší nasycení svalových buněk karnosinem ideálně 8-10 týdnů. Jednorázový příjem beta-alaninu fyzickou výkonnost prakticky neovlivňuje.

Typickou vlastností užívání beta-alaninu je tzv. „mravenčení” kůže, které je pravděpodobně způsobeno ovlivněním receptorů MrgD, která mají zakončení v kůži. Tento efekt může být pocitově nepříjemný, ale nepředstavuje žádná zdravotní rizika.

Zdroje:

TREXLER, Eric T., Abbie E. SMITH-RYAN, Jeffrey R. STOUT, et al. International society of sports nutrition position stand: Beta-Alanine. Journal of the International Society of Sports Nutrition 2015, 12(1) HILL, C. A., R. C. HARRIS, H. J. KIM, B. D. HARRIS, C. SALE, L. H. BOOBIS, C. K. KIM a J. A. WISE. Influence of ß-alanine supplementation on skeletal muscle carnosine concentrations and high intensity cycling capacity. Amino Acids 2007, 32(2), 225-233

BAGUET, Audrey, Harmen REYNGOUDT, Andries POTTIER, Inge EVERAERT, Stefanie CALLENS, Eric ACHTEN a Wim DERAVE. Carnosine loading and washout in human skeletal muscles. Journal of Applied Physiology 2009, 106(3), 837-842

BAGUET, Audrey, Katrien KOPPO, Andries POTTIER a Wim DERAVE. ?-Alanine supplementation reduces acidosis but not oxygen uptake response during high-intensity cycling exercise. European Journal of Applied Physiology 2010, 108(3), 495-503

HOBSON, R. M., B. SAUNDERS, G. BALL, R. C. HARRIS a C. SALE. Effects of ß-alanine supplementation on exercise performance: a meta-analysis. Amino Acids 2012, 43(1), 25-37

SHINOHARA, Tokuyuki, Masataka HARADA, Kazuhiro OGI, et al. Identification of a G Protein-coupled Receptor Specifically Responsive to ß-Alanine. Journal of Biological Chemistry 2004, 279(22), 23559-23564

Dávkování

dávku 5 g rozmíchejte ve 200 ml vody a užívejte 1x denně

Složení

Beta-alanin, protispékavá látka (fosforečnan vápenatý, oxid křemičitý).

5 g (1 dávka)
Beta-alanin 4750 mg

Upozornění

Není vhodné pro děti, těhotné a kojící ženy. Uchovávejte mimo dosah dětí. Není náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování.

Doplňkové parametry

Kategorie: Anabolizéry a NO doplňky
Hmotnost: 0.6 kg
Značka: Nutrend
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: