JAK NA CELULITIDU?

Celulitida neboli pomerančová kůže je strašák nejedné ženy. Vždy tady byla, akorát se o ní tolik nemluvilo, vzhledem k jinému stylu oblékání a nezaměřování se tolik na postavu.

Dollarphotoclub_70663824

Největším omylem je, že celulitida trápí jen tlusté ženy. Když se porozhlédnete kolem sebe, uvidíte, že to není tak úplně pravda. I sportovkyně či celebrity touto potvorou trpí a těžko se jí zbavují.

Proč vzniká?

Souvisí s estrogeny, což jsou ženské pohlavní hormony (uměle obsažené v antikoncepci). Nepřibývá s tukem, ale ukládáním vody do tukové tkáně pod kůží. S věkem bývá zřetelnější díky ochabování kožních tkání.

V kombinaci s nezdravým životním stylem (hromada cukru, cigarety, ztužené tuky, konzervanty, nulový pohyb, stres apod.) nabývá mnohem větších rozměrů. Tyto toxiny se totiž usazují do tukových buněk společně s vodou.

Další příčinou mohou být hormonální problémy nebo špatný odtok lymfy (tekutina, která na sebe nabírá odpadní látky a odchází z těla pryč). Pokud lymfa nefunguje jak má, zůstavají všechny odpadní látky v těle.

Jak si pomoct?

  • Základem je změnit životsprávu. Vyřadit všechny výše jmenované potraviny, zaměřit se na přírodní, nezpracované potraviny, omezit sůl.
  • Hodně pít! Voda pomáhá odplavovat toxiny z těle. Denně cca 40 ml/kg váhy.
  • Masírovat speciální rukavicí nebo kartáčem 2 krát denně. Ruční masáže nejlépe stimulují lymfatický systém.
  • Střídavá sprcha - přepínejte v určitých intervalech teplo a ledovou vodu, sprchujte od chodidel směrem nahoru.
  • Bylinkové čaje na podporu lymfy - nechejte si namíchat přímo od bylináře nebo kupte sáčkové např. Lymfoderen.
  • Gely a mazání - nejosvědčenější a cenově dostupný je Skořicový gel TOPVET, který ale funguje jen v kombinaci s pohybem! Problematické partie se mažou před sportem, případně na noc zabalené do potravinové folie.
  • Detoxikace těla - jednodenní půst, případně jen na ovocných a zeleninových šťávách, vyzkoušet očisty jater, střev, ledvin.

A když ani tohle nepomůže?

Nezoufejte! Celulitida tady vždycky byla, ať už s Vámi nebo bez Vás. Občas ženy tenhle problém zbytečně zveličují, přitom chlapi si pomerančové kůže ani nevšimnou. A i kdyby, milují Vás takovou, jaká jste :)

Autor: Hanka

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení