MATCHA TEA A JEJÍ TAJEMSTVÍ

MATCHA TEA A JEJÍ TAJEMSTVÍ

Už jste slyšeli o Matcha Tea? Něco mi říká, že zřejmě ano. Tento čaj se stál přímo přes noc hitem, který chtěl snad každý mít. Ze začátku nebyl moc k dispozici, ale dnes ho vidíme na každém rohu. Pamatuju si, že jsem kdysi v Praze v Palladiu viděla stánek s tímto čajem. Bylo to jediné místo, kde jsem na něj narážela. A dnes ho můžete zakoupit i na našem eshopu.
BODYLAB HIGH PROTEIN PANCAKE MIX; RYCHLÉ A LAHODNÉ

BODYLAB HIGH PROTEIN PANCAKE MIX; RYCHLÉ A LAHODNÉ

Znáte něco lepšího než palačinky? Takhle o víkendu si přispat, udělat si slaďounké palačinky, namazat si je tvarohem a pokapat nějakým skvělým sirupem. Už se vám sbíhají chutě? Mě rozhodně ano. Jenže přes týden na takové dobroty není tolik času a my bychom si je chtěli tolik dát, ale spěcháme do školy či do práce a kuchtění palačinek opravdu nepřipadá v úvahu, protože to zabírá hodně času. Tomu už je ale konec. Díky dánské firmě Bodylab si můžete na palačinkách pochutnat i během týden. 
MLSNI SI S LIFEBAR TYČINKAMA

MLSNI SI S LIFEBAR TYČINKAMA

Poslední dobou se přímo roztrhl pytel s různými tyčinkami. Ať se jedná o proteinové, müsli či raw. Staly se skvělým společníkem na cesty, jako svačinka do školy či do kabelky. U nás na eshopu jich můžete najít nespočet. Ráda bych vám přiblížila raw tyčinky Lifebar, které u nás najdete. Tyčinky jsou bezlepkové, neobsahují laktózu a jsou čistě veganské. Neobsahují žádný druh umělých sladidel; ke slazení se zde využívá přírodní cukr z ovoce, různé sirupy atd. A příchutě? Hromada - borůvková, třešňová, čokoládová, kokos, fíková a mnoho dalších. Vybrala jsem si čtyři příchutě, které mi přišly sympatické a ty jsem pro vás otestovala.
Crossfit - fenomén, který neutichá

Crossfit - fenomén, který neutichá

Vsadím se, že jste o crossfitu už slyšeli od přátel či na instagramu/facebooku. Poslední roky se nemluví o ničem jiném a obliba v crossfitu narůstá i u lidí, u kterých bychom to nečekali.Důvod je jasný, kdo tento typ cvičeníjednou zkusí, většinou se mu zaryje pod kůži a už těžko najde cestu zpět. I když většina z nás během prvního tréninku nadávala sama sobě i kamarádům, kteří nás do toho naverbovali. U angličáků jsme si brblali pod nosem, že už NIKDY znovu nepřijdeme, protože přece nejsme sebevrazi. Nakonec ale přijde potréninková euforie a už se začínáme domlouvat na dalším tréninku, který už je o něco lepší (nebo taky ne). Začneme CHTÍT zlepšovat se, učit se nové cviky, zesílit a staneme se tak trochu závislými (ale to nepochopíte, dokud sami nezkusíte).
DONT QUIT CHALLENGE 4

DONT QUIT CHALLENGE 4

Jak se amatérská crossfiťačka dostane na proficrossfit závody? Věřte, že je to docela jednoduché.Stačí mít na obzoru parťáka, který si je chce poprvé zkusit :D Protože jsem si závody nakonec moc užila, rozhodla jsem se napsat článek, který vystihuje „přípravu“ a následnou atmosféru, workouty - - jednoduše vše, co k crossfitovým závodům jako DONT QUIT CHALLENGE patří. Tyto závody se konaly již počtvrté v Ostravském Fit parku. Nelze si nevšimnout, že levelzávodníků se rok od roku zvyšuje. Sama jsem se účastnila všech 4 závodů a na vlastní kůži pocítila progredující náročnost workoutů, která se blíží kategorii elite (pokročilí závodníci) než open (začátečníci). Během článku poznáte, že jsem hodně ukecaný typ člověka, takže si udělejte pohodlí, kafe a nějakou proteinovou mňamku na zub. Doufám, že Vás má reportáž bude bavit.
Trávící problémy

Trávící problémy

Spoustě lidí, ať už zasvěcených do pravidel zdravého stravování a sportu nebo normálních lidí, kteří toto neřeší, se občas objeví trávicí těžkosti.  Mírné nafouknutí břicha po jídle je normální. Jde o fyziologický proces, protože potrava v trávicím traktu nabobtná, aby mohlo dojít ke vstřebání živin. Pokud se ale břicho nafukuje nadměrně, je potřeba zjistit, proč tomu tak je. V některých případech se budíme už s nafouklým břichem,což svědčí o špatném trávení, kdy tělo nestíhá strávit večeři ani do ranních hodin. Během dne se pak situace ještě zhoršuje.
Fenomén jménem Kardio

Fenomén jménem Kardio

KARDIO – jaké si vybrat? Při slově dieta, nás napadnou hodiny a hodiny kardia - nudného, nekonečného, kvůli kterého musíte vstávat ve 4 ráno. Často tak začínáte den na svém „oblíbeném“ steprů, jste hladoví a cvičení dokončíte jen s vidinou sladké snídaně. V článku rozebereme všechny druhy kardia od nejjednoduššího až po nejnáročnější variantu. Rozebereme si výhody a nevýhody každého z nich, takže si budete moct udělat vlastní názor. Doufáme, že Vám článek v něčem pomůže a uvědomíte si chyby, které jste možná dělali.
Jak spalujeme tuky?

Jak spalujeme tuky?

V tomto článku se podíváme na princip, jak si tělo tuky ukládá a jak se jich následně (mnohem obtížněji) zbavuje. Zabrousíme i do problematiky glykemické křivky, protože nezáleží jen na celkovém součtu sacharidů za den, ale i na jejich zdrojích.
Proč je spánek a snídaně důležitá? Tipy na sladké snídaně

Proč je spánek a snídaně důležitá? Tipy na sladké snídaně

Správný jídelníček je základ hubnutí, říká se, že tvoří min. 70 % úspěchu. Abychom uspěli, je třeba dodržovat zásady zdravé výživy po celý den, včetně snídaně. Právě na snídani se dnes podíváme a ukážeme Vám mnoho variací, z kterých si určitě vyberete. Nejdříve si ale rozebereme, co se děje před snídaní (když spíme), což nám vysvětlí, proč se nevyplatí jídlo po ránu vynechávat. 
Nejčastější důvody, proč se Vám nedaří hubnout

Nejčastější důvody, proč se Vám nedaří hubnout

Nový rok už je za námi (bohudík :D) a spousta z Vás se vrhla do nového životního stylu nebo diety, říkejte si tomu jak chcete :) Bohužel se někdy nedaří, podle našich představ. Hubnutí nebo nabírání hmoty je komplexní proces, takže nestačí jen osekat kalorie.  V dnešním článku se podíváme, jaké chyby nejčastěji děláte. Doufáme, že najdete tu svou a hubnutí se zase rozjede na plné obrátky :)
Optimální výživa dětí - jak se stravují ty Vaše?

Optimální výživa dětí - jak se stravují ty Vaše?

Jistě pochopíte, že následující rady a doporučení ohledně výživy dětí nelze obsahově vystihnout v tomto článku, který má především za úkol seznámit vás, jako rodiče s největšími chybami, jichž se při stravování vašich dětí dopouštíte a také poskytnout doporučení, jak tyto chyby odstranit, případně váš stravovací režim tzv. „doladit“ a optimalizovat.
Jak si vybrat osobního trenéra?

Jak si vybrat osobního trenéra?

Určitě jste si všimli, že poslední roky se to trenéry jen hemží. Lidé si totiž uvědomují, že trenérskou licenci není těžké získat a kdo má peníze, může opakovat zkoušku i 10-krát. Následně „s papírem v kapse“ může trénovat téměř kohokoliv. Mrzí mě, že úroveň vzdělávání a zkoušek není všude stejná, mnohdy až tragická, na což pak doplácejí klienti, kteří se cvičením teprve začínají a rozdíl nepoznají.
Tipy na ploché bříško

Tipy na ploché bříško

Léto už je sice za námi, ale to neznamená, že zanevřeme na zdravou stravu a vykašleme se i na cvičení. Postavu je těžké vypracovat, ale ještě těžší je vzhled udržet. Pojďme se spolu podívat na pár tipů, jak si udržet ploché bříško po celý rok.
Význam správného pohybu dětí v jejich budoucím životě

Význam správného pohybu dětí v jejich budoucím životě

Doba, ve které dnes žijeme je stále hektičtější a náročnější ve všech ohledech. Především požadavky na fyzickou i psychickou odolnost jsou rok od roku vyšší. Tento jev platí u dospělých i dětí. Svět se zkrátka zrychluje, a my musíme ve stejném čase zvládat nemalé dávky úkolů, povinností a stresu. Výše uvedené se ve velké míře odráží na našem pohybovém aparátu, který musí toto všechno snášet. A bývá to právě naše tělo, na kterém se odráží všechny zmíněné věci. Jakmile přeteče pomyslný pohár s vodou, tělo vydá jasný signál, že něco není v pořádku. Často tomu tak je z důvodu neadekvátní péče o pohybový aparát. Zde se dostávám k tomu, o čem bude tento článek. Budu se snažit nastínit a uvést několik jasných rad a tipů jak účinně předcházet přetížení / zraněním hlavně u dětí. Pokud budeme schopni klást důraz na správný pohyb již od raného dětství, tak ve velké míře zamezíme budoucím problémům.
10 důvodů proč chodit do posilovny

10 důvodů proč chodit do posilovny

Smyslem tohoto článku není Vás donutit chodit do fitka, spíše jen navnadit zkusit něco nového, nepoznaného, čeho se třeba bojíte. Spousta žen nevkročí do fitka bez kamarádky, což je docela pochopitelné. Ve dvou se to táhne lépe, ať jde o cokoliv. Když si mají představit „ono“ místo, napadne je místnost plná nabušených chlapů, kterým pot stříká všude kolem, řvou jak na lesy na benchové lavici a na případné ženy se dívají jako na vetřelce. OMYL! Dnes už je vše jinak, doba se hodně posunula a ženy jsou běžnou klientelou fitness center. Sice nám teď asi nevěříte, ale čtěte dál a udělejte si jinou představu. Brzy se pak běžte přesvědčit na vlastní oči.